+48 (22) 555 47 47, +48 (22) 555 44 00 biblia@agora.pl

Gustave Doré: grafik, malarz i rzeźbiarz francuski

Wł. Paul Gustave Doré – grafik, malarz i rzeźbiarz francuski. Urodził się 6 stycznia 1832 roku w Strasbourgu, zmarł 23 stycznia 1883 r. w Paryżu.

Znany głównie jako autor charakterystycznych, klasycznych już dziś ilustracji, utrzymanych w konwencji z pogranicza romantyzmu i realizmu. Spis arcydzieł literatury, które ozdobił swymi rycinami, jest imponujący: “Gargantua i Pantagruel” Rabelais’go, “Boska komedia” Dantego, “Bajki” Perraulta, “Don Kichot” Cervantesa, “Orlando szalony” Ariosta, “Raj utracony” Miltona i większość książek Edgara Allana Poe – to tylko niektóre.

Największym jednakże dziełem artysty były ryciny ilustrujące Biblię, tzw. Biblia Doré, która doczekała się wielu wydań w Europie i Amerykach.
I – niewątpliwie – przetrwała próbę czasu.Gustaw Doré

Pierwowzór: Biblia Doré i Biblia Wujka

Jest rok 1866. Genialny Gustaw Doré, francuski artysta, kończy prace nad zilustrowaniem całej Biblii. To dzieło jego życia: 230 wielkich rycin, kilkaset misternych ornamentów i tzw. finaliki ozdobią każdą stronicę. Czytaj więcej >>

Sprawdź, jak zamówić

Wyjątkowa edycja limitowana Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w przekładzie ks. Jakuba Wujka z rycinami Gustawa Doré. Reprint wydania z XIX w. Tylko 1000 egzemplarzy!